John Deere Powergard – usługa pogwarancyjnej ochrony pracy maszyny

John Deere Polska wprowadziła dwa pakiety ochrony pogwarancyjnej oraz kontrakt obsługowy PowerGard Maintanance. To nowość na polskim rynku sprzętu rolniczego.

 

Nowe pakiety, jakie postanowił wprowadzić na polski rynek John Deere, to PoweGard Protection oraz PowerGard Protection Plus. Ich zastosowanie możliwe jest tylko w przypadku maszyn John Deere napędzanych własnym silnikiem, w tym maszyn komunalnych oraz dodatkowo ładowaczy czołowych i zespołów żniwnych do kombajnów zbożowych. Pakiety PowerGard Protection i Protection Plus umożliwiają klientom rozszerzenie okresu ochrony producenta poza ten, który obejmuje standardowa gwarancja.

 

Ponadto, każdy z tych pakietów jest związany z kontraktem obsługowym o nazwie PowerGard Maintanance. Kontrakt ten zapewnia klientowi profesjonalne wykonanie przeglądów zgodnie z zaleceniami producenta z wykorzystaniem oryginalnych części i materiałów eksploatacyjnych u Dealera John Deere. Okres kontraktu obsługowego PowerGard Maintanance trwa, co najmniej tak długo, jak okres ochrony PowerGard Protection lub Protection Plus. Kontrakt obsługowy może być również zawierany z klientami niezależnie od skorzystania z pakietu ochrony dla nowych maszyn, jak również dla maszyn starszych – w tym przypadku, nie jest istotne, czy klient jest płatnikiem VAT czy nie. Skorzystanie z pakietu niesie za sobą wiele korzyści finansowych. Dlatego też klient, wykupując określony pakiet ochrony pracy maszyny, jak również kontrakt obsługowy ma możliwość wynegocjowania bardzo atrakcyjnych cen oryginalnych części, materiałów eksploatacyjnych i robocizny podczas przeglądów – mówi Stanisław Wolski, Dyrektor Serwisu w John Deere Polska. Jak dodaje, dzięki pakietowi, zmiany cen czy kursów walut nie wpłyną na podwyższenie kosztów przeglądów przez cały okres, na który kontrakt zostanie zawarty.

 

Pakiety PowerGard Protection oraz PowerGard Protection Plus obejmują naprawy w drugim i kolejnych latach, na które został wykupiony dany pakiet. Umowa na pakiety może być zawarta tylko z czynnymi płatnikami VAT, a w umowie zostaje zamieszczona informacja o okresie obowiązywania i średniej liczbie godzin, którą maszyna przepracuje w ciągu każdego roku.

 

Pakiety mogą obowiązywać maksymalnie do 5 lat od dnia zakupu maszyny, lub do 5000 godzin w zależności od tego, co pierwsze wystąpi. Pakiet PowerGard Protection obejmuje: silnik, przekładnię, układ kierowniczy, hamulce i ramę, natomiast w pakiecie PowerGard Protection Plus dodatkowo ochroną są objęte układ hydrauliczny i elektryczny, osprzęt zasilania silnika oraz kabina. W ramach pakietów możliwe jest wykonanie części prac obsługowych przez klienta, a zakres takich prac jest ustalany podczas zakupu kontraktu obsługowego. Jednak w każdym z przypadków konieczne jest wykonanie przynajmniej jednego przeglądu w ciągu roku przez autoryzowanego Dealera John Deere Polska – mówi Dyrektor Serwisu John Deere Polska.

 

Skorzystanie z pakietów sprawia, że ochrona pracy maszyny sięga aż do 5 lat, a naprawy wykonywane są za pomocą oryginalnych części John Deere. W momencie odsprzedaży maszyny uwzględnia się również jej wyższą wartość na rynku wtórnym.

 

Pakiety PowerGard Protection i Protection Puls są przypisane do maszyny. W rezultacie, jeśli pierwszy właściciel sprzeda maszynę, pakiet automatycznie przechodzi na kolejnego właściciela.